Doğan, Sel Yayıncılık'ta çalışan kadınların mektubuna 'Canım arkadaşlarım' diye başlayan bir mektupla yanıt verdi

Adana'da kendisine sürekli şiddet uyguladığını belirttiği eski eşi Hasan Karabulut’u tabancayla vurarak öldüren ve “Hep mi kadınlar ölecek” diye soran Çilem Doğan, kendisine mektup yazan kadınlara yanıt verdi: "Kadın arkadaşlarım, hiçbir zaman kirpiğiniz yere düşmesin. Alnınız hep dik; dimdik onurlu kalsın."

Diken'in haberine göre, Doğan’a Sel Yayıncılık’ta çalışan kadınlar mektup yazdı. Çilem Doğan da kendisine gelen mektuba cevaben şu satırları kaleme aldı:

Gözden kaçırmayın

"Küresel Sorunlara Yerel Çözümler: Türkiye ve Almanya’da Kadın Hakları Savunuculuğu" "Küresel Sorunlara Yerel Çözümler: Türkiye ve Almanya’da Kadın Hakları Savunuculuğu"

“Canım arkadaşlarım,

Bir kadın isterse kendini doğurabilir. Bir kadın isterse dağ başında bile kalsa dimdik durabilir. Mücadele verebilir, sıfırdan başlayabilir. Burada karanlık çöktüğünde yalnız hissetmiyorum kendimi. Siz iyi insanlar iyi ki varsınız. Kadın arkadaşlarım, hiçbir zaman kirpiğiniz yere düşmesin. Alnınız hep dik; dimdik onurlu kalsın. Bir kardeş olarak ellerimi avucunuzda hissediyorum.”

"HEP Mİ KADINLAR ÖLECEK?" DİYE SORMUŞTU

Evliliklerinin ilk gününden beri eşi Hasan Karabulut’tan şiddet gördüğünü belirten, polise bulunduğu şikayetlerden sonuç elde edemeyen Çilem Doğan, geçtiğimiz Temmuz ayında eşini vurmuştu. Doğan, gözaltında olduğu sırada gazetecilerin soruları üzerine, “Hep mi kadınlar ölecek? Biraz da erkekler ölsün” demişti.