Patlamanın nedeni henüz bilinmezken, patlamanın ardından çıkan yangına itfaiye müdahale etti

İstanbul Beyoğlu’nda beş katlı bir binanın beşinci katında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Cihangir, Firuzağa Meydanı Defterdar Sokak’taki patlamanın ardından yangın çıktı.

Yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.

1 ÖLÜ, 1 YARALI

Patlamanın neden kaynaklandığı henüz bilinmezken, etrafa yayılan molozların isabet ettiği taksi şoförü Veysel Bulut yaralandı. Yaralı Şişli Etfal hastanesi’ne kaldırıldı. Patlamanın ardından olay yerinde inceleme yapan ekipler ise molozların altında kalan bir simitçinin de cesedine ulaştı.

Polis olayla igili soruşturma başlattı.

İGDAŞ’TAN AÇIKLAMA

İGDAŞ Cihangir’deki patlamayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

İGDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Bugün sabah 06.55 sularında Beyoğlu Firuzağa Mahallesi Defterdar Yokuşu Sok. No: 55 adresinde bir patlama meydana gelmiştir. Patlamanın etkisiyle etrafa saçılan molozlar nedeniyle 1 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı ifade edilmiştir.

İGDAŞ ekiplerinin olay yerinde yaptıkları ilk incelemede; İGDAŞ’ın bilgisi ve kontrolü dışında doğalgaz tesisatına müdahale edilerek, mutfakta bulunan ocak yerinin değiştirildiği ve ocağa bağlı olan esnek bağlantı hortumunun bakımsızlık nedeniyle yıprandığı ve deforme olarak delindiği tespit edilmiştir. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır.

Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı, yaralanan vatandaşımıza da acil şifalar diliyoruz.”