CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ile birlikte Aksaray’ın Yeşitepe beldesinde çiftçileri ziyaret etti.

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, Gürer’e yaşadıkları sorunları anlatan 64 yaşındaki çiftçi Hamza Oflaz, "Bizim neslimiz, babadan bu yana hep sağa oy verdi. İnanın böyle bir dönem, böyle bir devir görmedik. 6 çocuk babasıyım. 15 baş hayvanım vardı, 4 baş hayvanım kaldı. Bir tanesini de bugün satacağım" diye konuştu.

'AK PARTİLİLERE SÖYLEYİN, OYLARIMI GERİ İSTİYORUM'

Gürer'den Ankara'ya dönünce AK Partili vekillerle konuşmasını isteyen Oflaz, "Sayın milletvekili, siz Ankara'ya gidince AK Partililere söyleyin. Ben onlara iki dönem oy verdim. Ben oylarımı geri istiyorum" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır" sözlerini hatırlatan Hamza Oflaz, "Bir bakan kalkıyor, ‘Gözlerimin içine bak, ışıltısına bak’ diyor. Allah aşkına, bizim gözlerimizin ışıltısına bakan ne görür? Aç adamın gözünün ışıltısı mı olur? Keşke babadan oy vermeseydik" ifadelerini kullandı.

'BU SERZENİŞ ÇİFTÇİLERİMİZİN ORTAK SORUNU'

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ise "Senin güvenini kötüye kullananlar düşünsün. Sizin ne suçunuz var" karşılığını verdi.

"Tarımın, geçimin siyaseti olmaz" diyen Ömer Fethi Gürer de çiftçiliğin çok zor şartlar altında yapıldığını belirtti.

Gürer, "Çiftçilerin durumlarını yerinde tespit etmek için geldiğimiz yerlerde genelde vatandaşlarımıza hangi siyasi görüşte olup olmadığını sormuyoruz. Onların dertlerini dinliyoruz. 65 yaşında ekmeğini topraktan kazanan bu çiftçimizin serzenişi ülkemizdeki bütün çiftçilerimizin ortak sorunudur" şeklinde konuştu.