Bürokratların çift maaş almasını eleştiren AKP'li Mehmet Metiner, önce paylaşımını sildi, ardından Twitter hesabını kapattı.

AKP'li Metiner, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla AKP döneminde zirve yapan çift maaşlı bürokratlar tartışmasına katıldı.

Kamuoyunda rahatsızlık yaratan duruma tepki gösteren Metiner, "Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir" çağrısı yaptı.

"SİYASİ KIRIMA DÖNÜŞEBİLİR"

Metiner ilk mesajında, "Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir. Makamın kendisi zaten payedir. Başka paylarla örselenmesine izin verilmemelidir. Bugünkü ekonomik koşullarda toplumun vicdanını rahatsız eden bu tür bir uygulama, siyasi kırıma dönüşebilir" ifadelerini kullandı.

"TWEETİ KALDIRMA GEREĞİ DUYDUM"

Ardından bir paylaşım daha yapan AKP'li Metiner, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve eski AKP'li Milletvekili Fahrettin Poyraz'ın kendisine ulaştığını ve iddiaları yalanladığını söyledi.

Metiner, paylaşımında şunları ifade etti:

"Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü eski vekil arkadaşımız Fahrettin Poyraz aradı. İddiaların doğru olmadığını söyledi. Gerekli bilgi ve belgeleri gönderdi. O yüzden tiviti kaldırma gereği duydum. Başka söze gerek yok. Nokta."

Metiner, bir süre sonra bu tweetini sildi.

HESABINI KAPATTI

Metiner, bu açıklamanın ardından hesabını da kapattı.