Özcan Purçu, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçilmişti

Uğur Gürses: Bankaların karı 200 milyara çıktı, faizi enflasyonun 60 puan altında tutunca kim kazandı? Uğur Gürses: Bankaların karı 200 milyara çıktı, faizi enflasyonun 60 puan altında tutunca kim kazandı?
Naylon çadırda doğup büyüyen ve Türkiye'nin ilk Roman milletvekili olan CHP'li Özcan Purçu, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçilince söz verdiği gibi kırmızı plakayla ilk ziyaretini naylon çadırlarda yaşayan romanlara yaptı.

İzmir'in Urla İlçesi Sıra Mahallesi'nde naylon çadırlarda yaşayan Romanlar'ın çiçeklerle karşıladığı Purçu, Romanlar'a ev sözü verdi ve bir yıl içinde yeni evlerine geçebileceklerini söyledi. Purçu anne ve babalara 'Çocuklarınızı erken evlendirmeyin, okutun. Ben gaz lambasında okudum, annemin terlikleriyle okula gittim. Beni rol model alın" dedi.Seçim bölgesi İzmir'in Urla İlçesi'ndeki Sıra Mahallesi'nde naylon barakalara kırmızı plakalı aracıyla gelen Purçu'nun aracının üzerine çiçekler atıldı. Genç, kadın ve çocukların davul zurna eşliğinde oyunlarla karşıladığı Purçu Romanlarla kucaklaştı, çocukları kucağına alarak sevdi.