Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden CHP’li siyasetçilere “Bu ülkeye atandığı günden beri bu ülkenin insanına dayatmacı politikasını her fırsatta sürdürmeye devam eden CHP gibi bir lanet parti yeryüzünde var mıdır? Bu sefer ciğerlerimizi hedef alan politikalar peşinde, bunları asmak şart” ifadeleri kullanan AK Partili Akçakale Belediye Başkan Yardımcı Navi Çokan, Başkan Mehmet Yalçınkaya tarafından görevden alındı.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Navi Çokan'ı “soruşturmanın selameti açısından” görevden aldığını duyurdu.

Yalçınkaya, “Nefret ve ırkçılık söylemini kim söylerse söylesin tasvip etmemiz mümkün değildir. Kamuoyu gündeminde yer alan belediye personelimizin talihsiz beyanatı ile ilgili konu adli makamlara intikal etmiştir. Soruşturmanın selameti için personelimizi başkan yardımcılığı görevinden almış bulunmaktayız. Konu ile ilgili olarak adli makamların kararını beklenmektedir” dedi.

Akçakale Belediyesi Başkan Yardımcısı Navi Çokan'ın sözleri sonrası CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal “CHP’lilerin asılması gerektiğini savunan biri devlet memuru olamaz! Derhal gereken yapılmalıdır” diye tepki göstermiş, CHP Şanlıurfa İl Teşkilatı ise suç duyurusunda bulunmuştu.