CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016’da TBMM'de güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştı.

Görüntülerde, Meclis'e ilk gelen milletvekillerinin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse olduğu görünüyor.

Engin Özkoç, paylaşımında, "15 Temmuz’da Erdoğan telefonun arkasına sığınıp saklanırken, bana laf eden yalakalar, troller ‘darbecilerin yanında mı, milletin yanında mı olsam’ diye hesap yaparken CHP’liler Meclis’in kapısını açıyordu. Bizde her şey belgeli. Bayraktutan, Tezcan ve Köse, TBMM kapısını açarken" dedi.

Uğur Bayraktutan da aynı görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştı. Bayraktutan, paylaşımına, "15 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:18'de CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekilimiz Sayın Bülent Tezcan ve Çorum Milletvekilimiz Sayın Tufan Köse ile birlikte Gazi Meclis’e ilk gelen milletvekilleri olarak güvenlik kamerası görüntülerimiz" notunu düştü.

Kaynak: ANKA