Susurluk’un aktörlerini buluşturan ikinci sünnet düğünü ortaya çıktı Susurluk’un aktörlerini buluşturan ikinci sünnet düğünü ortaya çıktı

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, yetkisini hiçbir vakfa ya da derneğe devredemeyeceğini belirterek, gerçekleri söylediği için bir haber sitesinin kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

CHP'li Kaya, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Bütçesi'nin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde yaptığı konuşmada, Bakanlığın vakıf ve derneklerle görev paylaşımı yaptığına ilişkin açıklamasını hatırlattı.

"Gerçekleri gündeme getirdiğim için tehdit aldım" diyen Kaya, bir Twitter hesabı ve haber sitesinin kendisine yönelik tehdit içerikli paylaşımda bulunduğunu söyledi.

"SİZİN TEHDİTLERİNİZE PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ"

Yıldırım Kaya, "Sizin tehditlerinize pabuç bırakmayacağız, doğruları her platformda söylemeye devam edeceğiz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, kadınlarımızı sizin zalim ellerinize asla bırakmayacağız" dedi.

Kendisini tehdit edenler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildiren Kaya, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın görev alanına bu vakıfların müdahale etmesi ve inisiyatif kullanması kabul edilemez. Milli Eğitim Bakanlığı, yetkisini hiçbir vakfa ya da derneğe devredemez" ifadelerini kullandı.

Milli eğitimin sadece Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Kaya, "Tecavüzle, tacizle, ölümle, dayakla anılan kurumların, çocuklarımızı eğitim adı altında kıskaca almasına karşıyız" dedi.