CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Göç İdaresi Başkanlığı’na yönelik açıklamasını "Kılıçdaroğlu her zamanki gibi saçmalamış yine. Ömrü saçmalamakla devam ediyor" sözleriyle eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya CHP yönetiminden tepki geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Ey Atama İçişleri Bakanı! On parmağında on kara herkese bulaştırmayı bırak, genel başkanımız 3 soru sordu. Laga luga etmeden cevap ver" dedi.

CHP üst yönetimi, İçişleri Bakanı Soylu’nun, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerine sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. CHP’lilerin Soylu’ya yönelttikleri eleştiriler şöyle:

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: "Ey Atama İçişleri Bakanı! On parmağında on kara herkese bulaştırmayı bırak, genel başkanımız 3 soru sordu. Laga luga etmeden cevap ver. Daha önce ortaya attığın zırva iddiaları da ispatla. İspatlamaman halinde nasıl anılacağını biliyorsun."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: "Soylu yine arsızca iftiralarına devam ediyor. Ey Soylu; genel başkanımız SGK'da tek bir yanlış hukuksuz iş yapmadı. Ama SENİN bakanlığında uyuşturucudan insan kaçakçılığına, hırsızlıktan tescilli dolandırıcılığa kadar her türlü suça bulaşıldı, devletin imajı karalandı. Albümün kabarıyor, her şey bir bir not ediliyor. Bu iftiraların, bu çırpınışların seni kurtaramayacak!”

'KORKUDAN DİZLERİN TİTREYECEK'

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: "Hadsiz Suç İçişleri Bakanı Kanla kurulan ülkenin sınırlarını yolgeçen hanına çevirdin. Kadim devleti mafya bozuntularına, kara para aklayıcılara, uyuşturucu tacirlerine kol kanat gerer hale getirdin. Unutma yarına kalır ama asla yanına kalmaz."

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: "Hadsiz Suç İşleri Bakanı Genel Başkanımızın zerre kusuru olsa yargı elinizde, idare elinizde 1000 kez çıkarırdınız 20 yılda. Ama bakanlığı devrederken göreceğim seni korkudan dizlerin titreyecek. Bu güzel ülkeye ve insanlarına yaptıklarının hesabını bir bir soracağız senden!"

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan: "Bırak zırvalamayı, terbiyesizliği. Sayın Genel Başkanımız 3 tane soru sordu çamura yatma. Sınırlarımızın delik deşik edilmesine göz yuman o kurumlar sana bağlı. Ya yanıt ver işini yap ya da istifa et!"

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Göç İdaresi Başkanlığı’nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı’nın "Her İnsan Bir Göç, Her Göç Bir İnsan" paylaşımını yapmasını eleştirmiş ve bazı soruların yanıtlanmasını istemişti. Kılıçdaroğlu bugün şu paylaşımı yapmıştı:

“Göç İdaresi’ne soruyorum: Sınırlarımızın delik deşik edilmesini neden izliyorsunuz? Amaç ne? Neyin hazırlığındasınız? Göç İdaresi'nden randevu talep etmeden önce, milletimiz adına sabırla bu soruların yanıtlarını bekleyeceğim. Milletimiz adına Göç İdaresi'ne soruyorum: Sığınmacıların eski kimlik bilgileri elinizde mevcut mu? Kaçına vatandaşlık verdiniz ve hangi güvenlik soruşturmalarından geçirdiniz? Sınırlarımızın delik deşik edilmesini neden izliyorsunuz? Amaç ne? Neyin hazırlığındasınız?"