Açıklamalarında Bülent Arınç’ın AK Parti’ye yönelik eleştirilerine değinen Salıcı, “Ülkemde yönetim krizi artıkça AK Parti'de konuşan vicdanlı sesler çıkıyor. Artık eleştiriler iktidar partisinin ve küçük ortağının içinden de geliyor" ifadelerini kullandı.

Konuşmasını sürdüren Oğuz Kaan Salıcı, "Kurucusu olduğu AKP iktidarında bakanlık ve TBMM Başkanlığı yapan Bülent Arınç, ‘Tayyip beye olan sevgi güven devam ediyor ama zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım’ dedi" diye konuştu.

ARINÇ'IN SÖZLERİYLE SESLENDİ 

Salıcı, "Hatta eleştirilerini devam ettirerek yoksullukla ilgili küçümseyici açıklamalar yapan AK Partilileri de topa tuttu. ‘Vatandaşın feryadına inanmıyorsunuz; bizim sözlerimizi muhalefetin sözleri olarak yansıtıyorsunuz, bizimse sözlerimize de inanmıyorsunuz’ şeklinde. Bari içinizden çıkan vicdanlı sözlerin kulak verin. Yanlıştan bir an önce dönün” dedi. 

‘İSTİFA HABERİNİ BEKLİYORUZ SAYIN ERDOĞAN’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yargıtay'ın Man Adası davası ile ilgili verdiği kararın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarını doğruladığını belirterek, "'İspat ettiğin anda cumhurbaşkanlığını bırakacağım' demiştin, senden gelecek istifa haberini bekliyoruz Sayın Erdoğan" dedi.