CHP'deki olağanüstü kurultay krizi devam ediyor. Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve PM üyesi Gaye Usluer olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısını açıkladı.
 
Notere onaylatılan belge sayısının 559 olduğunu söyleyen Tüzün, "'Beyanımı bizzat elden getirmek istiyorum, ayrıca kargoyla gönderdim ama benim beyanım burada' diyen 69 delege arkadaşımız var. 69 arkadaşımız belgenin fotoğrafını ulaştırmıştır" dedi. Tüzün, olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısının toplamda 628'i bulduğunu, pazartesi günü ise 700'ü geçeceğini belirtti.
 
Gaye Usluer ise "İmzaların tamamlandığı yönünde açıklamamızı yapmıştık. Pazartesi günü saat 17:00'ye kadar imzaların toplanmaya devam edeceğini duyurmuştuk. Ancak medyada çok farklı haberlerin dolaşıyor olması, dün de 81 ili temsil etmeyen, yarısı kurultay delegesi olmayan il başkanlarımızın Ankara'da toplanmaları, ardından 129 milletvekilinin beyanının açıklanması bizi bu açıklamayı yapmaya itti.” diye konuştu.
 
‘MESELE GENEL BAŞKANLIK MESELESİ DEĞİL’
 
Asıl meselenin genel başkanlık meselesi olmadığını söyleyen Usluer, “9-10 Mart’ta yapılan tüzük kurultayında neye karşı çıktıysak, hepsini demokrasi anlayışıyla yerine getirelim diye karşı çıktık. 9-10 Mart'ta oradaki önergelerimiz kabul edilmiş olsaydı, bizden umut bekleyen herkesin içi rahat olacaktı. Biz tüzük kurultayında ne değişsin istediysek, bu isteğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz” ifadelerini kullandı.