Muharrem İnce: Saraydaki kültürü, kafayı yıkacağım

İnce, Türkiye'deki milletvekili sayısının çokluğunu eleştirdi

Muharrem İnce: Saraydaki kültürü, kafayı yıkacağım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kütahya’da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Meydanlarda o sarayı senin başına yıkacağım dedim. Kastettiğim şatafat. Sarayı niye yıkayım? Saraydaki kültürü, kafayı yıkacağım ben. Sarayı gençlere vereceğim, orayı bilim merkezi yapacağım" dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kütahya'da halka sesleniyor. İnce, 'Tosun Paşa' filminden bir bölüm izleterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi. Filmin başrol oyuncularından Kemal Sunal, Erdoğan'ın konuşmasının ardından "Üstüne varmayın, gidiyor" ifadelerini kullanıyor.

Türkiye'deki milletvekili sayısının çokluğunu eleştiren İnce, cumhurbaşkanı olduğu takdirde bu sayıyı azaltacağını söyledi.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Benim derdim gençler, seninle kavga etmeyeceğim. Derdim gençlere iş bulmak, iş. O meydanlara gelip utanmadan Muharrem İnce imam hatipleri yıkacakmış diyor. Dürüst ol dürüst.

Meydanlarda o sarayı senin başına yıkacağım dedim, kastettiğim şatafat. Sarayı niye yıkayım? Saraydaki kültürü, kafayı yıkacağım ben. O sarayı gençlere vereceğim, orayı bilim merkezi yapacağım. Ben iş dedikçe iftiralara başladılar.

Samsun'da sahnede bisiklete bindim, Uşak'ta traktöre bindim, Aydın'da zeybek oynadım. Sahnede bisiklete biniyorum, almışlar onu caminin içine yerleştirmişler. Caminin içinde bisiklete biniyormuşum. Ahlaksızları, namussuzları görüyor musunuz? Bunlar mı Müslüman?

 Ey Müslümanlar, Türkiye'de 81 milyon Müslümandan herhangi birisi camide zeybek oynar mı? Şaşırdı bunlar. Bunlar zavallı.

'DİPLOMASIZ PAŞA OLMUŞ'

Geçtiğimiz günlerde bir paşa, Erdoğan beni eleştirirken alkışlıyor. Ben de dedim ki, paşa sen bu işlere karışma. Cumhurbaşkanı olduğumda senin apoletlerini sökeceğim dedim. Emekliye sevk edeceğim. Erdoğan meğer paşaymış, ben onu kantin asteğmeni zannediyordum. Diplomasız paşa olmuş.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 23:56

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER