CHP'den Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı

CHP’li Gürsel Erol, partisinin genel başkanı Kılıçdaroğlu ve genel merkez yönetimini istifaya davet etti

CHP'den Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı

24 Haziran seçimlerinde Elazığ'dan milletvekili seçilen CHP'li Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi, 41 yıl sonra Elazığ'da ilk defa milletvekili çıkarak Gürsel Erol'u meclise göndermişti.

24 Haziran seçim sonuçlarının partileri açısından tekelleşen bir siyasetin ve yalnızca kendilerini seçmekten başka ülke yönetimi iddiası taşımayan bir anlayışın sonucu olduğunu ifade eden Milletvekili Gürsel Erol, "Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum. Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ’da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır" dedi.

"Parti içi mücadele artık farklı bir mecraya taşınacak. Artık ülkeyi yönetme refleksi üzerinden hareket eden insanlara ihtiyaç var. Sadece parti içerisinde iktidar olmayı düşünen insanlara ihtiyaç yok. Buna genel başkan da dahil. Yeni yapılanmaya ihtiyaç var. Liyakat ile parti kendini toparlayarak toplumun her kesimine umut olmaya devam etmeli. Kan değişimlerinin olması gerekiyor. Kast sisteminin bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Kaldırılmazsa ülkeyi harap edecek."

KAN DEĞİŞİMLERİNİN OLMASI GEREKİYOR

CHP PM Üyesi Erdal Aksünger, sandık sonuçlarına dair birçok endişesinin olduğunu belirterek, "Sonuçlar, soru işaretleri ile dolu. Bazı şeyleri araştırıp sağlamasını yapamamaktan kaynaklanan, daha bir sürü tereddütlerle dolu bir seçim geçirdik" dedi.

Partisine yönelik eleştirilerde de bulunan Aksünger, "CHP, milleti çok tereddütte bıraktı. Aynı şey Muharrem İnce için de geçerli" diye konuştu

Aksünger, “"Parti içi mücadele artık farklı bir mecraya taşınacak. Artık ülkeyi yönetme refleksi üzerinden hareket eden insanlara ihtiyaç var. Sadece parti içerisinde iktidar olmayı düşünen insanlara ihtiyaç yok. Buna genel başkan da dahil. Yeni yapılanmaya ihtiyaç var. Liyakat ile parti kendini toparlayarak toplumun her kesimine umut olmaya devam etmeli. Kan değişimlerinin olması gerekiyor. Kast sisteminin bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Kaldırılmazsa ülkeyi harap edecek" ifadelerini kullandı.

EREN ERDEM'DEN İSTİFA ÇAĞRISI

CHP PM Üyesi Eren Erdem, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ya 'istifa' çağrısında bulundu.

CHP PM (Parti Meclisi) Üyesi ve 25.-26. dönem İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Muharrem İnce'nin açıklamaları sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Erdem, Kemal Kılıçdaroğlu'yu işaret ederek 'CHP’nin mahkum edildiği %25 barajını aşıp %30’ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında' 'istifa' etmesi gerektiğini yazdı.

Erdem'in konuyla ilgili paylaşımı şu şekilde;

"2920 gündür Genel Başkan olan ve 9 seçim kaybeden birinin, 50 günlük çalışmayla CHP’nin mahkum edildiği %25 barajını aşıp %30’ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında yapması en erdemli davranış “istifa” olacaktır. Bu, saygın, erdemli bir davranış olarak mutlaka tarihe geçer."

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 09:48

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri Çiftçi
sabri Çiftçi - 3 yıl Önce

Bana da sorarsanız Sayın Kılıçdaroğlu yerini başka arkadaşına bırakmalıdır..

SIRADAKİ HABER