CHP Balıkesir Karesi ilçesi CHP ilçe başkanlığına sabaha karşı pompalı tüfekle saldırı düzenlendi. Saldırıda ilçe merkezinin camları ve bayrak isabet aldı.

AKP il binasına 100, Valilik binasına 400 metre, karakola da 150 metre mesafede bulunan Doğan İşhanı'ndaki CHP Karesi ilçe Merkezine sabaha karşı pompalı tüfekle saldırı gerçekleştirildi. 3 el ateş eden saldırganlar kayıplara karıştı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, binanın camları ve asılı bulunan bayrak isabet aldı.

Saldırı sonrası ilçe binasındave çevredeki güvenlik kameraları inceleme altına alındı. saldırı sonrası cumhuriyet.com.tr'ye açıklama yapan CHP Karesi ilçe Başkanı Dilek Yalçın, saldırının gerçekleştiği sırada Kurultay için Ankara'da bulunduğunu, daha önce herhangi bir tehdit almadıklarını ancak bu olayın takipçisi olacaklarını açıkladı.

CHP'Lİ MEHMET TÜM'DEN TEPKİ 

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, ilçe binasına pompalı  tüfekli saldırıya Twiter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Tüm yaptığı paylaşımda, " Partimizin Karesi İlçe Başkanlığı binasına dün gece pompalı tüfekle ateş edildi!.. AKP İl Başkanlığına 100 metre, polis karakoluna 150 metre mesafedeki parti binamıza kimliği belirsiz kişilerce ateş ediliyor. Failler belirsiz(!) soruşturuluyor.  Karesi İlçe Başkanlığı'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırının faili ya da failleri her kimse bir an önce yakalanıp cezalandırılmalıdır. CHP örgütü olarak konunun yakından takipçisi olacağız, peşini bırakmayacağız!" dedi.