CHP ekonomi kurmayları, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yarın saat 10.00'da buluşacak. CHP'nin gölge Hazine ve Maliye Bakanı Yalçın Karatepe, bu görüşmede asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması talebini ileteceğini belirtti. CHP heyeti ayrıca tarımsal destekler, emekli maaşları ve vergi reformu gibi konuları gündeme getirecek.

Merkez Bankası, politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu Merkez Bankası, politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu

Buluşma, Ankara'da Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda gerçekleşecek. CHP heyetinde Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir de yer alacak. CHP heyeti, görüşme öncesinde ele alınacak konuları detaylandırdı ve önerilerini içeren bir rapor hazırladı.

En önemli gündem maddeleri arasında asgari ücret ve emekli maaşları bulunuyor. Yalçın Karatepe, Temmuz ayından itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılmasını talep edecek. Ayrıca, emeklilere enflasyon oranına ek olarak refah payı eklenmesi önerisi de sunulacak. Görüşmede tarımsal desteklerin arttırılması, TÜİK verileri ve Varlık Fonu gibi konular da ele alınacak.

Kaynak: rss