CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirdiği heyet, 21 yaşındaki Gülistan Doku'nun Tunceli'de 5 Ocak 2020 tarihinde kaybolmasına ilişkin rapor hazırlayacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, kayıp Doku ile ilgili çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente geldi. Partinin Moğultay Mahallesi'ndeki İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya gelen heyet, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ile görüştü.

Gülizar Biçer Karaca, burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 800 gündür kayıp olan Gülistan Doku'nun akıbeti hakkında herhangi bir gelişme sağlanamadığını söyledi. Doku'nun ailesinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Meclisteki makamında ziyaret ettiğini hatırlatan Karaca, şöyle konuştu:

"Aile, görüşmede Genel Başkan'ımıza iddialarını ve şüphelerini iletti. Genel Başkan'ımız Gülistan Doku'nun ailesinin iddiaları ve yaklaşık 800 gündür yapılan hukuki süreç çalışmaları hakkında inceleme yapılması, yetkililerden alınacak bilgiler doğrultusunda hazırlanacak kendisine sunularak kamuoyuna paylaşılmasını istedi.

Bu olaya dahil olabileceği ya da bu olayla ilgili bilgisi olabilecek her kişiyle görüşme yaparak aynı zamanda soruşturma dosyasını da inceleyerek durumun akıbetini ve Gülistan Doku hakkındaki ailesinin iddialarını ve şüphelerini açığa çıkarmayı umut ediyoruz. Biz hem Doku'nun son görüldüğü iddia edilen köprüyü inceleyeceğiz hem de yer incelemesi yapacağız ve tüm ilgili kişilerin görüş ve düşüncelerini alacağız."

Gülizar Biçer Karaca ve beraberindekilerden oluşan heyet, daha sonra kayıp Doku'nun soruşturma dosyasıyla ilgili bilgi almak için Tunceli Baro Başkanı Kenan Çetin'i ziyaret etti.