CHP, Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin sesiz kalmasına tepki gösterdi

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret dolu açıklamasına tepkiler sürüyor.

CHP İletişim Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sesiz kalmasına tepki gösterilerek, “Saat 18.45. Şu ana kadar bekledik. Mafya bozuntusunun tehditlerine, hakaretlerine ne Saray’dan ne de Sarayın Bekçisi’nden en ufak bir tepki gelmedi. Öyle anlaşılıyor ki, bu mafya bozuntusundan medet umuyorlar. Çünkü sükut, ikrardan gelir” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yaşamı boyunca yaşadığı tek mağduriyetin ‘şiir okuduğu için hapse düşmesi olduğu, ifade edilen açıklamada, “Son olarak muhbirliğe soyunup Genel Başkanımızın çeşitli konuşmalarını suç unsuru olarak lanse edip, hakkında tetikçi savcılara fezleke düzenlettiler. Tüm bu hukuk, vicdan ve ahlak dışı saldırılarından hiçbir netice elde edemeyince de son olarak bir süre önce özel bir afla cezaevinden çıkardıkları, çete yöneticisi ve mafya bozuntusu tetikçilerine edepsizlik yaptırarak, seviyesiz siyasetlerinin üzerine tüy diktiler” diye kaydedildi.

Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağının 'mafya' olduğunun savunulduğu açıklama şu şekilde:

'ÜÇÜNCÜ ORTAK MAFYA'

Muhalefeti susturmak için her yola başvuran Saray ve Bekçisi sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir. Devletin içine çöreklendirdikleri Saray Vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kifayet etmeyince, saray vesayetini mafya bozuntularıyla tahkim etmeye çalışıyorlar. Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır. Mafyalı Cumhur ittifakı artık tam bir şer ittifakıdır.

Gözden kaçırmayın

İmamoğlu: Yeşil ceket giyinmeyle yeşil alancı olunmaz İmamoğlu: Yeşil ceket giyinmeyle yeşil alancı olunmaz

'ŞER İTTİFAKININ İKİ PATRONU SORUMLU'

Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu sadece basit bir maşadır. Onu özel afla cezaevinden çıkartan ve onun üzerinden siyasi rakiplerine gözdağı verebileceğini düşünen şer ittifakının iki patronu esas sorumlulardır. Bu yaşananlar, ülkemizi içine soktukları devlet krizinin zirve yaptığı yerdir.

'SARAY VE BEKÇİSİ UNUTMASIN'

Saray ve Bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.  Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza olan inancımızı pekiştirir. Biz ne emperyalizme, ne istibdada, ne de eşkiyaya pabuç bırakırız. 18 yıldır unuttuğunuz ama bugünlerde Atlantik üzerinden esen rüzgarlar değişince dilinize pelesenk ettiğiniz hukuku derhal çalıştırın.  Savcıların görevlerini yapmalarını, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz."