Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin aldığı karar ile CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’na kayyım atandı. Kayyım başkanlığına Muzaffer Değer ve kayyım üyeliklerine de Behçet Gezer, Mehmet Beşir İpekçi, Devrim Budak ve Süleyman Berberoğlu getirildi.

"GENEL MERKEZ VE GENEL BAŞKANIM BENİM YANIMDA"

Gerçek Gündem'den Ece Seçil Şahin’e konuşan CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel, gerekli açıklamayı Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın yapacağını belirterek, "İstinaf yolu açık. Hukuken görevimin başındayım. Genel Merkez ve genel başkanım benim yanımda." dedi.

"KARAR KESİNLEŞMEDİ, İSTİNAF YOLU AÇIK"

Görüşlerine başvurduğumuz avukat Çağlar Çağlayan ise, "Kongre yapılması için bir başvuru vardı, onunla ilgili bir dava açılmıştı. Mahkeme, geçici bir kurul görevlendirerek kongrenin yürütülmesini karara bağladı. Yoksa il yönetimini yönettirmek adına başkaları atamıyorlar. Ancak bu verilen karar kesinleşmedi. Kesinleşmeyen kararlar bir hüküm ifade etmiyor. İstinaf yolu kullanılacak, kesinleşince hüküm ifade edebilecek bir karar. İstinaf ve temyiz yollarından çıkacak karara göre işlem yapılacak. Şimdi bir aşama sonuçlandı ama fiiliyata etki eden bir sonuç yok bugün itibarıyla, devam eden süreçte bir yola girecek dava" diye konuştu.