ODTÜ'ye 12 bin fidan

ODTÜ arazisinde, "Bir ağaç sizden, bir orman bizden" sloganıyla 12 bin fidan dikildi

ODTÜ'ye 12 bin fidan

ODTÜ tarafından düzenlenen Ağaçlandırma Şenliği'ne katılanlar, 12 bin adet fidan dikti. ODTÜ Rektörü Acar, yol yapım çalışmaları sırasında kesilen ağaçları hatırlatarak "Gereksiz ve hoyratça kesilen 3 bin ağaç yerine, 300 bin ağaç dikmeye karar verdik. 18 Ekim'den bu yana diktiğimiz ağaç sayısı 62 bine ulaşacak" dedi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesince (ODTÜ) düzenlenen Ağaçlandırma Şenliği'ne katılan vatandaşlar, 12 bin adet ağaç fidanı dikti. Gölbaşı ilçesine bağlı İncek Mahallesi'ndeki ODTÜ arazisinde, "Bir ağaç sizden, bir orman bizden" sloganıyla düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlar için Brezilya'nın geleneksel dövüş ve dans sanatı "Copoeira" gösterisi düzenlendi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, yol yapım çalışmaları için ODTÜ ormanındaki 3 bin ağacın kesildiğine işaret ederek, "Gereksiz ve hoyratça kesilen 3 bin ağaç yerine, 300 bin ağaç dikmeye karar verdik. Bu ağaç dikimini de hemen ekim ayında başlattık. İlk etapta 7 binden fazla ağaç diktik. 3 Kasım'de Eymür Gölü'ndeki etkinlikte de 7 bin 500 ağaç diktik, bugün yapılan şenlikte de 12 bin ağaç dikeceğiz ve 18 Ekim'den bu yana diktiğimiz ağaç sayısı 62 bine ulaşacak" dedi.

"17 tane alan belirledik, bu alanlara bir yıl içinde toplam 300 bin ağaç dikmeyi hedefliyoruz" diyen Acar, "Bu tür alanlara hep birlikte ağaç dikeceğiz. Sizlerin katılımı, bizlere büyük bir güç veriyor. Kampanya, bir ay önce başladı ve hızla yayılıyor. Ümit ediyorum, kampanya süresi içinde 300 bin ağaç hedefini kolaylıkla geçeceğiz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2014, 18:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER