'Moda Bostanı' otopark olmayacak

Modalılar çadır nöbeti başlatmıştı...

'Moda Bostanı' otopark olmayacak

Caferağa Mahallesi Eski Sabit Pazarının bulunduğu yeşil alana İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen “otopark” ruhsatı Kadıköy Belediyesi’nin başvurusu üzerine iptal edildi.

Eski Moda Sabit Pazarı olarak bilinen Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait araziye İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen otopark ruhsatı, Kadıköy Belediyesi’nin yaptığı başvuru üzerine iptal edildi.

Moda'daki son yeşil alanlardan biri olan ve “Afet Toplanma Alanı” olarak belirlenen yeşil alanda 31 Temmuz günü otopark yapımı için çalışma başlatılmak istenmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği ruhsata dayanarak yapılan çalışma, mahalle sakinlerinin tepkisi üzerine Kadıköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından geçici olarak durdurulmuştu.



Modalıların çadır nöbeti başlattığı afet toplanma alanına ilişkin harekete geçen Kadıköy Belediyesi 4 Ağustos’ta İBB’ye ruhsat iptali başvurusunda bulundu.

Kadıköy Belediyesi'nin talebini değerlendiren İBB otopark alanı için verdiği ruhsatı iptal etti.

(Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 00:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murad Mıhçı
Murad Mıhçı - 6 yıl Önce

o alanın vakıfların kiraladığı büyük şehirin ruhsat verdiği,kadiköy belediyesininde şerh koymadı unutulmamalıdır. orada ki kazanç daha düne kadar tehdit edilen caferağa dayanışması ve çevre gönülüleridir. konun iptali bu baskı ile oluştu.bunu siyasi ranta çevrilmesi gerçekten hiç etik değil..

SIRADAKİ HABER