Lice'de askerin neden olduğu yangın kontrol altına alındı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askerlerin top atışı nedeniyle başlayan ve Arıklı ile Güçlü köylerini etkisi altına alan yangın yurttaşların ve itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla kontrol altına alındı

Lice'de askerin neden olduğu yangın kontrol altına alındı

Dün gece saatlerinde Lice'nin Fis Ovası'nda askerlere yönelik gerçekleşen bombalı saldırının ardından askerlerin etrafa top atışı yapması sonucu Fis Ovası'nda başlayan, Güçlü ve Arıklı köyleri arasındaki bölgeye askeri helikopterlerden açılan ateş sonucu köylerin içine kadar yayılan ve bir evin tamamen, köydeki diğer evlerin de kısmen yanmasına neden olan yangın kontrol altına alındı.

Lice ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri, akşam saatlerine kadar ulaşabildikleri noktalara kadar soğutma çalışması yaparken yangının büyük oranda kontrol altına alınmasının ardından itfaiye ekipleri ve sabah saatlerinde bölgeye gelen HDP'li milletvekilleri yangının çıktığı alandan ayrıldı.

Yangının yer yer kısmen etkili olduğu öğrenilirken Arıklı ve Güçlü köy sakinleri yeni bir yangın olasılığına karşın elektriğin kesildiği köylerinde sabahlayacak. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 09:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEMO
MEMO - 5 yıl Önce

isrei̇lde yangin çikmişti.akp heli̇kopter göndermi̇şti̇.nerde o helikopterler

SIRADAKİ HABER