Kaş'ın en iyi plajlarından birine beton dökecekler!

İnceboğaz Plajı piknik ve mesire yeri olarak yeniden düzenlenecek

Kaş'ın en iyi plajlarından birine beton dökecekler!

Antalya’nın Kaş Belediyesi, ilçenin en iyi plajları listesinde yer alan İnceboğaz Plajı’nı piknik ve mesire yeri olarak yeniden düzenleyecek.

Plajda kır gazinosu, soyunma kabinleri ve büfeden oluşan 40 metrekarelik kapalı alan oluşturulacak. Sahip olduğu doğal dokusu nedeniyle Kaş'ın ’en iyi plajları' listesinde yer alan plaja beton dökülüp doğal kayrak taşı döşenecek.

Kaş Belediyesi, ihale öncesi Nisan ayında plaja iş makinelerini sokarak bir dizi 'düzenleme' çalışması yaptı. 3’üncü Derece Doğal SİT statüsü bulunan alanda plaja kadar inen yol açıldı, teraslama yapıldı.

Kaputaş’la birlikte Kaş Belediyesi’nce işletilecek İnceboğaz Plajı’nda Antalya Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu’nun alana ilişkin kullanım kararları ise belediyenin yapmak istediğinden daha fazlasına izin veriyor.

Doğal dokunun bozulmaması, tahrip edilmemesi uyarısında bulunan, alanın kaynak değerlerini olumsuz yönde etkileyen ve etkileyecek hiçbir yapı, tesis ve faaliyete izin vermeyeceğini belirten komisyon, mesire alanı içinde doğal taş kaplamaya ise izin verdi. Komisyon ayrıca kır gazinosu için alanda 50 metrekare ve 4.5 metre yüksekliğe kadar izin verirken, 6 metrekareyi geçmeyen büfe, duş ve gölgeliklerin de yapılabileceğine yer verdi.

İnceboğaz Plajı, Kaş’ın Çukurbağ yarımadasının Meis Adası’na bakan yakasında yer alıyor. Kaş’tan yürüyerek de ulaşılabilen ve ilçedeki diğer plajlara oranla daha sıcak bir suya sahip İnceboğaz; Patara, Kaputaş, Küçük Çakıl, Büyük Çakıl ile birlikte Kaş’ın en iyi plajları listesinde yer alıyor. (T24)

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 12:06
YORUM EKLE