İBB: Kabataş İskelesi yarın kapatılıyor

İBB Beyaz Masa'nın yaptığı açıklamaya göre, Kabataş İskelesi'ne yapılmak istenen ve 3 defa erteleme kararı alınan Martı Projesi inşaatına yarın başlanacak.

İBB: Kabataş İskelesi yarın kapatılıyor

Kabataş İskelesi'ne yapılmak istenen ve 3 defa erteleme kararı alınan Martı Projesi inşaatına yarın başlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyaz Masa’nın yaptığı açıklamaya göre Kabataş İskelesi ve meydanı yarından itibaren kullanıma kapatılacak.

28 Temmuz'da Kabataş İskelesi'nin kapatılarak Martı Projesi inşaatının başlayacağını İBB’nin iskelenin kapatılması tarihini önce 4 Ağustos’a, sonra da 10 Ağustos’a olarak ertelemişti.

Agos’a bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa, iskelenin 10 Ağustos tarihinde kullanıma açık olacağını, 11 Ağustos itibariyle de kapatılacağını söyledi. 

Çalışma nedeniyle Kabataş’taki vapur iskeleleri yaklaşık 3 yıl deniz trafiğine kapatılacak.  

İSTANBUL KENT SAVUNMASI'NDAN TEPKİ

Öte yandan belediyenin "Martı Projesi" inşaatının başlamasıyla ilgili tepkiler devam ediyor.

İBB tarafından yapılan duyuruyla 10 Ağustos'ta iskelenin kapatılacağının söylenmesi üzerine 9 Ağustos'da İstanbul Kent Savunması'nın çağrısıyla bir araya gelen İstanbullular, "Bizler bu kentin sakinleri olarak yerel yöneticilere projeyle ilgili kaygılarımızı ilettik ve bilgi talep ettik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı sorumluluğa ve ciddiyete davet ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 10:27
YORUM EKLE