HDP'li Kalkınma Bakanı: Yeşil Yol doğaya zerre kadar zarar veriyorsa durduracağız

Doğan, halkın tepkisini çeken projeyi inceleteceğini kaydetti

HDP'li Kalkınma Bakanı: Yeşil Yol doğaya zerre kadar zarar veriyorsa durduracağız

Kalkınma Bakanı HDP’li Müslüm Doğan, çevreciler ve yöre halkının büyük tepkisini çeken Yeşil Yol projesini inceleteceğini söyleyerek, “Doğaya zerre kadar zarar verdiğine kanaat verirsek durduracağız” dedi.

Erdinç Çelikkan'ın Hürriyet'te yer alan haberine göre Karadeniz yaylalarını birbirine bağlaması planlanan Yeşil Yol projesini incelettikten sonra akıbetiyle ilgili karar vereceğini söyledi.

Doğan, “Ekolojik zarara büyük tepki koyuyoruz. Toplumdan yanayız, incelemelerden sonra doğaya zerre kadar zarar verdiğine kanaat verirsek durduracağız. Orada yaşayan insanlar buna karşı çıktığına göre doğaya zarar veriyor ama yine de inceleteceğim. HES projelerini de teker teker inceleteceğiz. Ülkenin elbette enerjisini doğaya zarar vermeden, doğal dengeyi bozmadan nasıl elde ederiz buna bakacağız. Ama HES’leri de öncelikle incelememiz, irdelememiz gerekiyor. Doğaya zarar verenleri engelleyeceğiz. Doğa bir daha elde edilemez. Çünkü doğaya verdiğimiz tahbirat Hopa’daki selle birlikte ortaya çıktı” diye konuştu. 

Haberin tamamını buradan okuyabilirsinz

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

dünya yesille pansiyonla para kazanmiya bakiyo hirvatistanda deniz kristal gibi olmassa kim gider yesil yol zokasini yutmayin