Gelibolu yarımadasında yangın!

Yangın durdurulamıyor...

Gelibolu yarımadasında yangın!

Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’ne 20 kilometre uzaklıktaki Ilgar Deresi yakınlarında bulunan ormanlık alanda yangın başladı. Şiddetli rüzgar nedeniyle yayılan alevlerin oluşturduğu duman kent merkezine kadar ulaştı.

ÇANAKKALE - Gelibolu İlçesi Ilgar Deresi yakınlarındaki ormanlık alanda bugün saat 12.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın başladı.

Şiddetli rüzgarın da etkili olduğu bölgede yangın hızla yayıldı. Yangında oluşan yoğun duman, rüzgar nedeniyle kent merkezine kadar ulaştı. Gelibolu Tarihi Milli Park sınırına yakın bir alanda başlayan yangının kontrol altına alınması için çalışmalar sürüyor. 

KOZALAKLAR YANGIN ALANINI GENİŞLETİYOR

Yangına Tekirdağ, Edirne, Keşan’ın da aralarında bulunduğu çevre il ve ilçelerden çok sayıda arazöz ile belediyelere bağlı itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Takviye güçler de bölgeye gönderiliyor. Ayrıca yine çevre il ve ilçelerde konuşlu 6 helikopter ile bir amfibi uçak bölgeye sevk edildi. Havadan ve karadan yoğun bir çalışma yapılmasına rağmen, adeta mermi gibi patlayan kozalaklar yangın alanının genişlemesine neden oluyor. İlk başladığı sırada ters yönde ilerleyen yangın, rüzgarın yön değiştirmesi nedeniyle Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park’a doğru ilerlemeye başladı. Kuvvetli rüzgar söndürme çalışmalarını da olumsuz yönde etkiliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2013, 21:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER