Erzurum’da avlanma yasağı olan yaban keçisini vurdular!

4 yaşında ve dişi olan Yaban keçisinin tek kurşunla öldürüldüğü belirtiliyor

Erzurum’da avlanma yasağı olan yaban keçisini vurdular!

Erzurum'un İspir İlçesi'ne bağlı Çamlıkaya Beldesi yakınlarında Çoruh Nehri'ne su içmeye inen ve avlanması yasak olan hayvanlar arasında bulunan yaban keçisi, avcılar tarafından vuruldu.

Erzurum'un İspir ilçesine bağlı Çamlıkaya Beldesi yakınlarında karayolunda seyahat edenler, bir yaban keçisinin vurulduğunu Orman ve Su İşleri 13'üncü Bölge Müdürlüğü'ne bildirdiler.

Bunun üzerine harekete geçen Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, İspir ile Çamlıkaya karayolu arasında Çoruh Nehri kenarında bir yaban keçisi ölüsü buldular.

Yaban keçisinin dişi ve 4 yaşında olduğunu belirleyen uzmanlar, tek kurşunla öldürülen hayvanın su içmek için Çoruh'a indiğini ifade ettiler.

Soyak Barajı yakınındaki katliam hakkında yetkililer, "Avcılar, geceleri projektörle Çoruh'un kenarında pusu kuruyorlar.Su içmeye gelen yaban hayvanlarını avlıyorlar. Anne yaban keçisi, sorumsuzların son kurbanı oldu. Çünkü, memelerinde süt vardı. Hayvanı su içmeye indiği zaman tuzağa düşüren vicdansızlar, gözlerini kırpmadan vurmuşlar. Sonra da birilerinin geldiğini görerek yakalanma korkusuyla hayvanı bırakıp kaçmışlar. Yavruları annelerinin gelişini boşuna bekleyecek " diye konuştular. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER