Ağaoğlu'nun 1453'ü ağaç katliamı yapacak

Projeye karşı olan bir grup, imza kampanyası başlattı...

Ağaoğlu'nun 1453'ü ağaç katliamı yapacak

İstanbul’da, Ali Ağaoğlu'na ait Ağaoğlu Holding tarafından, Fatih Ormanı'nın ortasına 1453 adıyla inşa edilmek istenen projenin, kalan tek yeşil  olan bölgedeki 320 bin ağacın kesilmesi anlamına geldiğini söyleyen çevreciler karşı kampanya başlattı.  

İnsiyatif Yeşilist adlı grup, "Fatih Ormanı’nın tam ortasına 320.000 metrekarelik bir beton kütle konuyor. Ağaçlar kesiliyor, beton temeller atılıyor, orada yaşayan doğal hayat  yok oluyor ve bütün bu yıkım, yapay kentlerde önceden belirlenmiş suni ‘sosyal’ ve  ‘kültürel’ eğlenceler yaratmak için," yapılıyor dedi.

Metinde, İstanbul’un güzelliğinin,  eskiliğinde ve kendi kültüründe gizli kaldığını söyleyen grup üyeleri, "Mimar Sinan'ın su kemerleri diktiği, İstanbul'un akciğeri, çeşit çeşit kurda kuşa yuva" olan Fatih Ormanı'na yapılacak proje için, "320 bin metrekarede yapay bir dünya yaratmak isteyen projeye onay verilmesini İstanbul'un ve kültürünün yok edilmesi olarak addediyoruz," dedi.

 

"Ağaoğlu Holding'in iş makinelerini Fatih Ormanları'ndan çekmesini istiyoruz," diyen grubun imza kampanyasına şuradan ulaşabilirsiniz:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/a%C4%9Fao%C4%9Flu-holding-1453-protesto-istanbul-uyan-kabusun-ger%C3%A7ek-oluyor

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2012, 17:45
YORUM EKLE