Buket Aydın'ın sunuculuğunu yaptığı Haber Global'daki Tarafını Seç programında sosyal medyada iş yapan ünlüleri ve sosyal medya fenomenlerini kastederek Influencerleri eleştiren Okan Bayülgen'e şarkıcı Cenk Eren 7 yıl önce yaşadıkları bir olaya gönderme yaparak tepki gösterdi. 

Okan Bayülgen Buket Aydın'ın ifadesinde şu ifadeleri kullanmıştı: "Onları çöpe atıyorum hepsini ben. Onlar çöp, hepsi çöp.  Tanıdığımız sevdiğimiz sanatçıların da bu işlere girmesi bende utanç duygusu uyandırıyor. Para kazanmaya çalışan zavallılar hepsi. Hiçbir şey olmaz onlardan. Onlar bazı aplikasyonlar geçerliliği koruduğu sürece bir şey yapabilen, bu yolla da üç beş kuruş para kazanabilen insanlar. Başka bir şey değil."

Okan Bayülgen'e Instagram hesabından tepki gösteren Cenk Eren şu ifadeleri kullandı: 

"Para kazanmaya çalışan zavallılar demiş, e sen para için mekanını açan insanı 3 kuruş daha fazla kazanacağım diye arkadan iş çevirensin, onu ne yapacaksın zavallı... Bücür. Tabii senin zavallı dediğin çocuklar senin karakterini bilmedikleri için böyle zevzeklik yapıyorsun, adama ne derler biliyormuşum hadi oradan, hadi oradan... Ah bir cevap versen de dayak yememek için kendini nasıl müdüriyete kilitlediğini de anlatsak. Geçmişi unutmamak lazım değil mi? Sana bu cevabı vermek için yedi sene bekledim. Çok sabırlıyımdır intikam değil ama unutmadığını bilmeni istedim. Hadi uğurlar olsun."