Dersim Ovacık'ta sahne alan Cem Adrian'dan, Grup Yorum ve Grup İsyan Ateşi üyelerinin, valilik tarafından 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında yapılacak konserlerinin ve 7 gün süreyle Dersim’e girişlerinin yasaklanmasına tepki geldi.  "Dünyada yasaklanacak son şey müzik olmalı" diyen Adrian, Grup Yorum ve Grup İsyan Ateşi'ne  'Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım' türküsünü armağan etti.

Dersim merkezde düzenlenmesi planlanan 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali'nin tertip komitesi tarafından iptal edilmesinin ardından bu kararı doğru bulmadıklarını açıklayan CHP'li Ovacık, Hozat ve Pertek belediyelerinin festivalleri başladı.

GRUP MUNZUR VE PINAR AYDINLAR YASAKLARA TEPKİ OLARAK SAHNE ALMADI  

Gazete Duvar'dan Ardıl Batmaz'ın haberine göre Ovacık'taki festivalin ilk gününde Ahmet Aslan, Cem Adrian ve yerel sanatçılar konser verirken, Grup Munzur ve Pınar Aydınlar ise programda yer almalarına rağmen konser yasaklarına tepki göstererek sahne almadı.

"MUNZUR TEMİZ VE ÖZGÜR AKACAK" 

Cem Adrian, sahneye çıktığında seyircileri videoya çekerek "Munzur temiz ve özgür akacak" pankartını gösterdi ve sesli bir şekilde tekrarladı. O anlarda izleyiciler Adrian'ı alkışladı.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu ve Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yaptıkları konuşmalarda yasaklara tepki gösterdi.

"Yasaklardan nefret ediyorum, dünyada yasaklanacak son şey müzik olmalı" 

Sahnede "Munzur temiz ve özgür akmalı" mesajı veren Cem Adrian, önce konserleri, ardından kente girişleri yasaklanan Grup Yorum ile Grup İsyan Ateşi'ne 'Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım' türküsünü armağan etti.

Munzur'un kenarında konser vermenin çok güzel olduğunu söyleyen Adrian, konuşmasında "Konserden önce sevgili Mustafa'yla (Belediye Başkanı) konuştuk. 'Biz yasaklardan nefret ediyoruz' dedi. Ben daha çok nefret ediyorum yasaklardan. Dünyada yasaklanacak son şey müzik olmalı" dedi.