Çekmeceli Tip MCC Pano, enerjinin sürekli olarak ihtiyaç duyulduğu yerlerde tercih edilmektedir. Sistem üzerinde birden fazla çekmecenin bulunmasının nedeni ise her çıkışın ayrı olmasından kaynaklanır. Çekmeceler içerisinde sistemin ihtiyacı olan tüm ekipmanlar bulunur. Bu sistemin en büyük avantajı çekmecelerden birinin arıza yapması halinde tüm çekmece çıkarılarak yenisiyle değiştirilebilmesidir.

Çekmeceli Tip MCC Panoların Avantajları

Hurda demir fiyatları Hurda demir fiyatları
  • Çekmeceli tip elektrik panoları yani Withdrawable Type MCC panoların en önemli avantajı bakım ya da arıza meydana geldiğinde enerjiyi kesmeden işlem yapılabilmesine imkan tanımasıdır. Sistemin kullanıcıya bu avantajı sunabiliyor olması özellikle sanayi tesisleri ve endüstriyel işletmelerde kullanılmasını sağlamıştır. Sistemin bakımı sıradan panolara göre daha çok daha kolaydır.
  • Çekmece modülleri kolayca çıkarılabildiğinden dolayı pano değişimi enerjiyi kesmeden yapılabilir.
  • Çekmecede bulunan modüller test için istenilen yere konumlandırılabilir.
  • Güvenliğin en üst seviyeye çıkarılması için anahtarlama sistemi vardır.

W Çekmeceli Tip MCC Pano Nasıl Kullanılır?

  • W Çekmeceli Tip MCC Pano sistemlerinde güvenlik ön planda tutulmuştur. Örneğin; çalışma esnasında çekmece tam olarak yerinde bulunmazsa limit anahtarı kontaktörün çalışmasına engel olur ve uyarı verir.
  • Çekmeceler tamir konumunda ya da çalışma konumunda kitlenebilir.
  • Yüksek seviyeli anahtarlama sistemine sahiptir.
  • Elektrik panosunda meydana gelebilecek bir arıza sonucunda kısa devre meydana gelirse sistem 630A’a kadar çalışmaya devam eder.
  • Sistemin bakım esnasında kapatılmasına gerek duyulmaz. Çekmeceler yenisiyle hızlı bir şekilde değiştirilebilir.

ARELPAN Çekmeceli Tip Mcc Panolar konusunda güvenliği ön planda tutmuş markalardan bir tanesidir. IEC 61439-1&2 Kema Tip Testleri yapılarak arızaların çözümü ve bakımı için dizayn edilmiştir. Ürün özellikle enerji santralleri, sanayi tesisleri, rafineriler gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Çekmeceli Tip MCC Panolar, tak-çalıştır pano tipi olduğundan dolayı değişimi çok kolayca yapılabilmektedir. Enerji üretim santrallerinde enerjinin devamlılığı gerektiğinden dolayı bu tip panoların kullanılması zorunludur. Sistem güvenliğinin artırılmış olması ve gerekli olan testlerden başarıyla geçmiş olması insan hayatının tehlikeye atılmasının da önüne geçmiş olacaktır.

Klasik bağlantılı pano sistemlerinde çekmece bulunmadığından modüllerin takılıp çıkarılması söz konusu değildir. Bu da sistemin bakım ve tamirinin daha fazla zaman almasına imkan sağlayacaktır.

AR Elektrik, ARELPAN – W Çekmeceli Tip MCC Panoları güvenlik felsefesini ön planda tutarak IEC 61439 – 1&2 Kema Tip Testlerden geçerek özellikle enerji üretim santralleri, endüstriyel tesisler, demir çelik üretim ve petrokimya tesislerinde güvenli alçak gerilim kontrolü, güç dağıtım panosu ve motor yol verme sistemlerinde hızlı arıza ve bakım çözümü için dizayn edilmiştir. Çekmeceli Tip MCC Pano çeşitlerini incelemek için https://arelektrik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.