İngiliz model ve oyuncu Cara Delevingne, Hulu yapımı belgesel dizisi "Planet Sex"te cinsel ilişkide orgazma ulaşan erkeklerin neden kadınlardan daha fazla olduğunu açıklamak için kullanılan 'cinsiyetler arası orgazm uçurumu'nu araştıran bir çalışmaya katıldı.

Metro UK'in aktardığı habere göre, Planet Sex with Cara Delevingne'in (Cara Delevingne'le Seks Gezegeni) bu hafta BBC'de yayınlanacak bölümünde Delevinge, orgazmın kadın metabolizmasını ve vücut kimyasını nasıl etkilediğini inceleyen araştırmacılara mastürbasyon yaptıktan önce ve sonra kan verdi. Bölüm, kadın ve erkek orgazmını hem kültürel hem biyolojik açıdan ele alacak.

'ORGAZMIMI BİLİME BAĞIŞLAMAK İÇİN BURADAYIM'

Çekimler sırasında Almanya'da bir hastaneyi ziyaret ederek, orgazm olmak ve bunu bilime bağışlamak için orada olduğunu açıklayan Delevigne, "Kadınların cinsel arzularının kesinlikle bastırıldığını düşünüyorum. Kendi aşk hayatımdan kadınların ne kadar tutkulu olabileceğini biliyorum. 21. yüzyılda erkeklerin ve kadınların eşit derecede tatmin edici seks hayatları olması gerektiğini düşünürsünüz, değil mi?" diye konuştu.

Seks sırasında kadın ve erkeklerin orgazma ulaşma oranları hakkında da konuşan Delevingne, "Söz konusu orgazm olunca, burada da kesinlikle bir cinsiyet ayrımı var. Bilim insanları heteroseksüel erkeklerin yüzde 95'inin cinsel ilişki sırasında orgazm olurken heteroseksüel kadınlar için bu oranın sadece yüzde 65 olduğunu söylüyor. Dürüst olmak gerekirse, bunun kulağa çok yüksek geldiğini düşünüyorum, heteroseksüel kadın arkadaşlarımın çoğu bunun muhtemelen yüzde 15 veya yüzde 20 gibi olduğunu söylüyor" dedi.