Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki bir caminin hoparlöründen İbrahim Tatlıses’in şarkısının çalması mahalleliyi şaşırttı.

Polis, merkezi ezan sistemine sızarak frekansları değiştiren şahıslar için geniş çaplı arama çalışması başlattı.

Birgün’de  yer alan habere göre, olay, dün akşam 22.00 sıralarında Yunusemre ilçesine bağlı Dış Mahalle İzmir Caddesi üzerinde bulunan Şeyh Fenari Camisi’nde meydana geldi. Cami hoparlörü sistemine giren kişi veya kişiler önce, “Selami abi orda mısın, duyuyor musun beni?” gibi ifadeler kullandı.

Sesleri fark eden mahalleli camiye doğru yöneldi. Bu kez hoparlörden İbrahim Tatlıses’in ‘Beni benden alırsan” isimli şarkısı yankılanmaya başladı. Bunun üzerine mahalleli durumu polise ihbar etti.

Olay yerine gelen polis ekipleri, cami imamına haber vererek, merkezi sistemi kapattırdı. Caminin içerisine girerek, cihazları kontrol eden polis ekipleri cami çevresinde de inceleme çalışması başlattı.

Geçtiğimiz Ramazan ayında da buna benzer bir sabotajın olduğunu belirten mahalleli, yetkililerin bir an önce bu duruma el atması gerektiğini ifade ettiler.

Manisa İl Müftülüğü yetkilileri, konunun teknik bir problem olduğunu belirterek, merkezi ezan sistemine giren kişilerin frekansları değiştirdiğini kaydetti.

Konunun derinlemesine araştırıldığını aktaran yetkililer, emniyet ekiplerinin de olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin bulunması için geniş çaplı arama çalışması başlattığını bildirdi.