Sinan Aygün TOGO kulelerinde çalışan personelin işine son verdi

Aygün, TOGO kulelerindeki ofisinde çalışan 10 kişinin iş akitlerini tazminatlarını ödeyerek feshetti

Sinan Aygün TOGO kulelerinde çalışan personelin işine son verdi

Hükümet işten çıkarmaları üç ay yasaklamak için hazırlık yaparken, bu yasağa takılmak istemeyen patronlar hızlı davranıyor. Bunlardan biri de Sinan Aygün oldu.

Ankara Ticaret Odası (ATO) eski Başkanı ve CHP eski Milletvekili Sinan Aygün, TOGO kulelerinde çalışan personelinin tümünün işine son verdi.

Tartışmalı TOGO kuleleri inşaatının mühürlenmesinin ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile davalık olan Sinan Aygün, TOGO kulelerindeki ofisinde çalışan sekreter, yardımcı personel ve muhasebecisinin de aralarından bulunduğu 10 kişinin iş akitlerini tazminatlarını ödeyerek feshetti.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre Aygün, TOGO kuleleri tartışması sonrasında CHP'den istifa etmişti.

AKP'nin hazırladığı ve TBMM'ye sunmayı planladığı torba yasa teklifi taslağına göre işverenler, üç ay boyunca işçi çıkaramayacak.

Yasa tasarısı için yürürlük maddesi taslağın kamuoyuna sızdığı güne, yani 8 Nisan 2020 veya daha önceki bir tarihe çekilmemesi halinde patronların şimdiden işçi çıkarma yarışına girmelerinden endişe ediliyordu.

Nitekim, yasa tasarısının gündeme geldiği ilk günden itibaren işten çıkarmaların başlaması, bu konudaki endişeleri haklı çıkardı.

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, geçen hafta yaptığı açıklamada, hazırlanan tasarının işçileri korumaktan uzak olduğuna dikkat çekerek tasarının bu haliyle işçileri ücretsiz izine mahkum ettiğini belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER