Polis'ten kumanya isyanı: 'Bu ne ya sinekli!'

'Başbakan'ın AVM programındaki polislere sinekli öğle yemeği' iddiası...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Vialand eğlence merkezinin açılışını yaptığı gün, bu alanda görevli olduğunu belirten bir grup polis kendilerine yenmeyecek kadar bozuk kumanya dağıtıldığını söyledi ve bu iddialarını sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla meslektaşlarına duyurdu.

GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTILAR

Polis Memurları Dayanışma Grubu'nun paylaştığı görüntülerde sandviç ekmek içine konulmuş marul, kaşar peyniri, salam, kek ve içecekler var. Bir polis memuru kumanyayı görüntülerken, gördüklerini de şu sözlerle anlatıyor:

"Bu görmüş olduğunuz görüntüler 26 Mayıs 2013'te açılışı yapılacak Vialand AVM programında polis memurlarına verilen öğle yemeği. Gördüğünüz siyah renkteki görüntüler marul. Çürümüş marul daha doğrusu. Bunlar ancak çöpe gider. Bunları insan yiyebilir mi? Yiyemez. Zaten de yiyemedik. Sabah 6'da evden çıktık, 7'de görev yerindeydik. Bize gün boyu verilen kumanya bu. Çürümüş marullu sandviç. İçinde ne; salam olduğu belli değil. En az bir haftalık kaşar peynir erimiş. İçinde bir de siyah nokta sinek midir nedir? Görmüş olduğunuz nokta sinek. Bu kadar rezalet olamaz. Memurlara verilen değer bu mudur? Bir de düşünmüşler 2 tane su vermişler. Allah razı olsun. Polisin 12 saatte yiyeceği bu."

Kızgın polis söz konusu kumanyanın kim ya da hangi kuruluş tarafından dağıtıldığı konusunda ise bir adres vermiyor.

1 MAYIS'TA DA ‘KUMANYALAR BOZUK’ DENMİŞTİ

Sosyal paylaşım sitelerinde bu görüntüler yayılırken geçtiğimiz 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nda Ankara 'da görevli polislere de Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer tarafından yapılan incelemelerde bozuk kumanya verildiği iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 21:46
YORUM EKLE