Oyuncu Aslıhan Gürbüz’den Flormar’a tepki: Boykotu hak ediyorsun

Kozmetik firması Flormar 120 çalışanını sendikalı oldukları için işten çıkardı

Oyuncu Aslıhan Gürbüz’den Flormar’a tepki: Boykotu hak ediyorsun

Oyuncu Aslıhan Gürbüz, 120 çalışanını sendikalı oldukları için işten çıkaran kozmetik firması Flormar’a birkaç soru yöneltti ve ekledi: “Tüketicinin boykotunu da hak ediyorsun.”

Ünlü kozmetik firması Flormar, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki fabrikada çalışan çoğu kadın 120 işçiyi Petrol-İş Sendikası’nda örgütlenmeye başladıktan sonra işten çıkarmıştı.

İşçilerin fabrika önünde başlattığı eylemler sürerken, oyuncu Aslıhan Gürbüz’den de konuya ilişkin bir paylaşım geldi.

Gürbüz, Instagram hesabındaki hikaye bölümünden, Flormar Türkiye’ye “İşçilerinizi sendikaya üye oldukları için işten çıkardığınız doğru mudur?” diye sordu.

Eylemde olan işçilere destek veren çalışanların da işten çıkarıldığına değinen Gürbüz, “Bu konuya hassasiyet gösterecek tüketicinin boykotunu da hak ediyorsun” dedi.

Gürbüz’ün Instagram hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

“@flormarturkiye

İşçilerinizi (%80’i kadın) sendikaya üye oldukları için işten çıkardığınız doğru mudur??

Kadına yönelik kozmetik ürünü üretirken kendi işçisini Ramazan’da işten atan, üstelik de bunu sırf sendikaya üye oldular, atılan arkadaşlarına el salladılar, destek oldular diye yapıyorsan

@flormarturkiye olarak,

bu konuya hassasiyet gösterecek tüketicinin boykotunu da hak ediyorsun.”

Kosan Kozmetik tarafından yapılan, işten çıkarılan işçilerin diğer arkadaşlarına saldırdıkları iddialarının yer aldığı bir açıklamayı da paylaşan Gürbüz’ün mesajı şöyle devam etti:

“Ben yapılan duyurunun resmiyetine ve gerçekliğine pek itimad etmedim. Gerçekten bilen, açıklayacak olan var mı! Petrol-İş Sendikası açıklama yapmış mı?

Sen neden dert edindin bu kadar derseniz. İşçi çocuğuyum ben, işten çıkarılmayı da, sendikayı da, grevi de, lokavtı da bilirim. Gerçekten bir haksızlık var ise tüketici olarak boykota gitmek isterim. Gerçekten işçilerin hakkı yeniyor ise, firmanın ürünü almamak ile ıslah edebilirim, bu da benim hakkım. Umarım gerçekler çıkar.”

Kaynak: Gazete Karınca

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 20:46

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER