Maden işçileri maaşlarını alamadıkları için çatıya çıktı

3 işçi, maaşlarını düzenli alamadıkları için patronu işletmenin çatısına çıkarak protesto etti.

Maden işçileri maaşlarını alamadıkları için çatıya çıktı

Amasya'nın Merzifon ilçesinde özel bir şirketin işlettiği maden ocağında çalışan 3 işçi, maaşlarını düzenli alamadıkları gerekçesiyle işvereni protesto etmek için işletmenin çatısına çıktı.

İlçedeki maden ocağının çatısına çıkan 3 işçi, ücretlerini zamanında alamadıklarını öne sürerek, çeşitli sloganlar attı.

Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale burada yaptığı konuşmada, "Ortada bir sorun var, bunun çözülmesi lazım, gerekli yerlere ulaşacağım. Bir şekilde durumu çözmek lazım. Bu süreçte kimsenin canı yanmasın, bir sıkıntı olmasın. Çatıya çıkmak işi çözecek mi? Yetkili bütün makamlarla tekrar görüşeceğiz." dedi. 

Türkiye Maden-İş Sendikası Merzifon Yeni Çeltek Şubesi Başkanı Cemil Güven ise geçen yıllarda işçilerin maaşlarını düzenli alamadıklarını, iş sağlığı ve güvencesinin yanı sıra sosyal hakların da olmadığını savunarak, işçilerin kredi, market gibi borçlarını ödeyemez duruma geldiğini söyledi.

İşçilerden Fatih Boz ise 5 yıldır ücretlerini düzenli alamamaları ve diğer sosyal haklarının verilmemesi dolayısıyla mağdur olduklarını anlatarak, seslerine kulak verilmesi, mağduriyetlerinin giderilmesi için de çatıya çıkma eylemi yaptıklarını aktardı. 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER