Konya'da sondaj faciası

Konya'da sondaj için hazırladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak etti, baba ve 3 oğlu öldü

Konya'da sondaj faciası

Konya’nın Çumra İlçesi Küçükköy Mahallesi’nde baba ve 3 oğlu bir tarlada su çıkartmak için sondaj yaparken karşılaştıkları kayayı parçalamakta kullanmak için konteyner içerisinde hazırladıkları el yapımı patlayıcının bir anda infilak etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Olay, öğle saatlerinde Konya’nın Çumra İlçesi’ne yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Küçükköy Mahallesi’nde meydana geldi. Tarlalarda su çıkartmak için sondaj yaparak geçimini sağlayan 65 yaşındaki Hasan Hüseyin Satar, oğulları 38 yaşındaki Ahmet, 35 yaşındaki Metin ve 30 yaşındaki Feti Satar, bir tarlaya gitti.

Baba ve 3 oğlu sondaj için çalışmalara başladı. Ancak kullandıkları sondaj makinesi 170'inci metrede kayaya takıldı. İddiaya göre baba ve 3 oğlu takılan matkapı çıkartmak ve kayayı parçalamak için tarladaki konteynerin içerisinde el yapımı patlayıcı hazırlamaya başladı. Satar ailesinin gübre, şeker ve bazı kimyasal maddeler karıştırarak yapmaya çalıştığı patlayıcı bir anda patladı.

Yaşanan olay sonrası konteynerin içerisinde bulunan baba Hasan Hüseyin ile oğlu Ahmet Satar olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Metin Satar kaldırıldığı Çumra Devlet Hastanesi’nde, Feti Satar da Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 22:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER