KESK'in AKP yürüyüşü

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Torba Yasa’ya ilişkin olarak Türkiye’nin 81 ilinde yarın meşalelerle AKP il binalarına yürüyecek.

KESK'in AKP yürüyüşü

KESK Başkanı Döndü Taka Çınar yaptığı açıklamada, kamuoyunda Torba Yasa ismi ile bilinen 6111 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” TBMM’de kabul edilip onaylanması için Cumhurbaşkanlığı’na gönderildiği aşamada Cumhurbaşkanlığı’ndan randevu talep ettiklerini belirterek, “Ancak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, randevu talebimize yanıt vermediği gibi, değerlendirme ve eleştirilerimize adeta kulak tıkayarak, yasayı onaylayıp yürürlüğe koymuş bulunmaktadır. AKP iktidarının, birçok yasal düzenlemede olduğu gibi, Torba Yasa’nın hazırlık sürecinde de emek ve meslek örgütlerinin görüşlerine başvurmadan, eleştiri ve değerlendirmelerini dikkate almadan, adeta ‘ben çalarım, ben oynarım’ mantığıyla sergilediği emek karşıtı tutuma, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ortak olmuştur” dedi.

Çınar, Torba Yasa’ya karşı eylemlerinin süreceğini ifade ederek, yarın 81 ilde AKP il binalarına yürüyeceklerini belirtti. KESK, yarın Ankara’da ise saat 18.00’da Sakarya Caddesi’nde toplanarak AKP il merkezine meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirecek.

 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER