Kamu çalışanlarının yurtdışına çıkışı durduruldu, izinleri iptal edildi

Kamu görevlilerinin yurtdışına çıkışları durduruldu. Türkiye vatandaşlarına SGK bildirimi zorunluluğu getirildi. Öte yandan kamu kurumlarında izinler de iptal edildi

Kamu çalışanlarının yurtdışına çıkışı durduruldu, izinleri iptal edildi

Darbe girişiminin ardından yurtdışı çıkışlarda yeni düzenleme yapıldı.

NTV’nin haberine göre; konuyla ilgili hazırlanan yönetmelikle ilgili tüm birimler uyarıldı. Yönetmelikle birlikte kamu görevlilerinin yurtdışına çıkışları şu an için durduruldu.

Türkiye vatandaşlarına SGK bildirimi zorunluluğu getirildi.

Yeşil pasaport ya da gri pasaporta sahip Türkiye vatandaşları yurtdışına çıkabilecek. Ancak çalıştıkları kurumlarından belge almak zorundalar.

Atatürk Havalimanı’nda bugün sabah saatlerinden itibaren yurtdışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle Kuzey Kıbrıs’a gitmek isteyenlere işlem yaptırılmadı.

Darbe girişimi sonrasında oluşturulan bir merkezde, GBT sisteminde adı olmayanların isimleri de yurtdışına çıkışlarda sorgulanmaya başlandı.

Yolcular bu merkezden alınan talimatla, isimleri listelerde yoksa çıkış yapabildiler.

Devlet memurları, konsolosluk çalışanları, akademisyen ve sporcular uçamadıkları için saatlerce kuyrukta bekledi ve uçaklarını kaçırdılar.

İZİNLER İPTAL

 Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla kamu kurumlarında izinler de iptal edildi.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Başbakanlık Genelgesi'nde, "Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar, en kısa sürede görevleri başına döneceklerdir." ifadesine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 12:38
YORUM EKLE