İş kurasında 'hile' tartışması

999 kişinin alınacağı geçici işe 11 bin 408 kişi başvurdu

İş kurasında 'hile' tartışması

Mardin’de Toplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) kapsamında İşkur ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince, il genelindeki okullarda 6 ay süreyle çalıştırılacak 999 kişinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

11 bin 408 kişinin başvurduğu geçici iş için statta noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Kurada ismi çıkmayan bazı adaylar çekilişe hile karıştırıldığını iddia etti, gerginlik yaşandı.

TYÇP kapsamında İşkur ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince, kent genelindeki okullarda çalıştırılmak üzere 650 temizlik görevlisi, 349 özel güvenlik görevlisi personeli alımı için 11 bin 408 kişi başvuru yaptı. Başvuruların ardından bugün 21 Kasım Şehir Stadyumu’nda noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Binlerce kişinin katılımı ile yapılan kura çekimine, İşkur Müdürü Mehmet Akın, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Akan ve AK Parti İl Başkanı Nihat Eri katıldı.

KURA ÇEKİMİ BEŞ SAATE YAKIN SÜRDÜ

Her ilçe için görevlendirilen iki noter görevlisi, şeffaf kutularda adayların isimlerinin yazılı olduğu kağıtları karıştırakak kura çekti. Yaklaşık 5 saate yakın süren ve geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kura çekiminde ismi açıklanmayan bazı adaylar, çekilişte hile ve torpil olduğunu iddia ederek tepki gösterdi. Görevliler ise bu iddiaya karşı çıktı.

Gerginliğin artınca güvenlik görevlileri tepki gösteren adaylara “Kura çekimi usulüne uygun yapıldı. Şikayetiniz veya itirazınız varsa gidin savcılığa yapın” dedi. Tartışmalar bir süre sonra sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 13:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER