İnşaat işçileri çalışma koşullarını protesto etti, yolu trafiğe kapattı

TEM'i trafiğe kapatan işçiler inşaat malzemelerini yaktı...

İnşaat işçileri çalışma koşullarını protesto etti, yolu trafiğe kapattı

Halkalı'da Tema Park isimli bir site inşaatında çalışan yüzlerce işçi, çalışma koşullarının kötü olduğu gerekçesiyle eylem yapıyor.

Çalışma koşullarından şikayet eden işçilerden bazıları "Yemeklerimizden böcek ve kurt çıkıyor. Hepimiz sağlık sorunları yaşıyoruz" dedi. Tema Park projesinin yetkilileri ise sorunun çözümü için görüşmelere başladıklarını söyledi.

Çalışma şartlarının kötü olduğunu ifade eden  işçiler, "Biz bu şartlarda çalışmak zorunda mıyız. Yemeklerimizden böcek ve kurt çıkıyor. Hepimiz sağlık sorunları yaşıyoruz. Maaşlarımızı düzenli alamıyoruz" şeklinde konuştu.

Şantiye önünde toplanan işçiler sloganlar atarak çalışma şartlarını protesto etti. İşçiler TEM'i trafiğe kapatarak inşaat malzemelerini yaktılar.

Eylemin yapıldığı, Artaş, Mesa, Kantur ve Öztaş bünyesindeki Tema Park projesinin yetkilileri işçilerin şantiyede çıkan yemekleri protesto ettiklerini ve temsilcilerle uzlaşmak için görüşmelere başladıklarını söyledi.

Yolu trafiğe kapatarak inşaat malzemelerini yakan işçiler bir süre sonra toplu halde şantiye içerisine girdi. İşçi eylemi nedeniyle şantiye bölgesine çok sayıda çevik kuvvet polisi ve TOMA gönderildi. İtfaiye ekipleri yakılan inşaat malzemelerini söndürerek yolu trafiğe açtı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014, 23:57
YORUM EKLE