Ford Otosan'da işçilerle patron temsilcisi arasında görüşmeler başladı

Patron temsilcisi Haydar Yenigün ile yapılan ilk görüşme sonrası işçi temsilcileri teklifleri tartıştı

Ford Otosan'da işçilerle patron temsilcisi arasında görüşmeler başladı

Ford Otosan’da patron temsilcisiyle işçilerin kendi aralarında seçtiği temsilciler arasında dün akşam 22:00’de başlayan görüşmeler sabah 07:30’da devam etti.

Ford Otosan’ın Gölcük fabrikası Genel Müdürü Haydar Yenigün ile yapılan görüşmelerde. Yenigün işçilerin belirlediği komiteyi tanıdığını söyledi.

Evrensel'in haberine göre, Ford Otosan’ın Gölcük fabrikası Genel Müdürü Haydar Yenigün ile işçi temsilcilerinin yaptığı ilk görüşmede Yenigün saat ücretine 3 TL zammı fazla bulduğunu söyleyerek, "Böyle bir şey %40-45 zam anlamına gelir, olmaz" dedi. Patron temsilcisi kendi tekliflerini öne sürdü. İşçiler kırmızı çizgilerinden vazgeçmedi.

Haydar Yenigün ile yapılan ilk görüşme sonrası işçi temsilcileri bölüm bölüm toplantılar yaparak teklifleri tartıştı.

Saat 07.30'da işveren temsilcileri ile ikinci görüşmeyi yapmak için direniş alanından ayrılan işçi temsilcileri alkışlarla uğurlandı.

Bu arada ikinci görüşme öncesi polisin direniş alanına gelmesi dikkat çekerken Ford Otosan önünde kalabalık artmaya devam etti. İstifasını tamamlamamış olanlar postaneye giderek işlemlerini tamamladı.Direniş alanında kararlılık hakim.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 09:05
YORUM EKLE