Direniş yükseliyor: Grev kararı!

KESK yarın grev kararını açıklıyor…

Direniş yükseliyor: Grev kararı!

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, yarın saat 12.00’de 2 günlük grev kararını açıklayacaklarını bildirdi. Tombul, grev kararına DİSK, TBB, TMMOB’un da destek vermelerini beklediğini kaydetti. Tombul, üyelerine yönelik yaptıkları çağrıda yarın siyah giyinmeleri istediklerini söyledi.

KESK Genel Sekreteri Tombul, hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bizim KESK olarak daha önce açıkladığımız bir karar vardı. 5 Haziran için grev kararımız vardı. Ancak hem onu öne çekme hem de talepleri genişletmek söz konusu oldu. 7 gündür insanlar ayakta. Sendikaların da rolünü oynaması gerekir.”

DİSK DE KATILABİLİR

KESK Genel Sekreteri Tombul, yarın 12.00’de yapacakları açıklama ile birlikte 1.5 günlük greve çıkacaklarını, söz konusu greve DİSK, TTB (Türk Tabipler Birliği), TMMOB’un da katılmasını beklediklerini, ilgili taraflarla bugün toplantı yapacaklarını kaydetti.

SOSYAL MEDYA’DAN YOĞUN ÇAĞRI

Sosyal medyada #GenelGreveDavet etiketiyle günlerdir polis şiddetine ve Başbakan’ın yaşananlara gösterdiği tavra karşı sendikaların da rolünü oynaması ve Genel Grev’e gidilmesi çağrısı yapılıyordu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 19:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER