Beko: 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlayacağız

1 Mayıs Tertip Komitesi açıklama yaptı...

Beko: 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlayacağız

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "Bu yıl da çağrıcı ve katılımcı örgütler olarak 1 Mayıs'ı İstanbul'da Taksim'de kutlayacağız" dedi.

KESK, DİSK, Türk-İş ve Türk Tabipleri Birliği'nden oluşan "1 Mayıs Tertip Komitesi", Taksim'de basın açıklaması yaptı.

Tertip komitesi adına konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, 1 Mayıs'ta başta Taksim olmak üzere tüm Türkiye'de alanlarda olacaklarını söyledi.

Beko, 1 Mayıs'ı, birlik ve dayanışma içerisinde coşkulu ve en geniş katılımla kutlamak için çalışmalarının tüm Türkiye'de ve İstanbul'da sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti: "Bu yıl da çağrıcı ve katılımcı örgütler olarak 1 Mayıs'ı İstanbul'da,  Taksim 1 Mayıs alanında kutlayacağız. Gerek onlarca emekçi kardeşimizin 1977'de katledilmeleri ve gerekse ülkemizdeki benzer siyasi cinayet ve katliamların açığa çıkarılarak hesap sorulmaması, Taksim 1 Mayıs alanının demokrasi mücadelesi açısından vazgeçilmez bir öneme sahip olmasının kriterleridir. Taksim 1 Mayıs alanının, simgesel ve demokrasi mücadelesi açısından önemi bilinmektedir."

Beko, "Biz sendikalar olarak 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama kararı aldık. Bugün valilikte bir toplantı daha yapılacak. Fiziki şartlar konuşulacak. Yayalaştırma projesi fiziki şartları güçleştiriyor ancak yapılacak düzenlemeler ile 1 Mayıs’ı Taksim'de kutlayacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2013, 12:00
YORUM EKLE