Ali Sami Yen Stadı alanındaki inşaatta bir işçi öldü

Genç işçi, inşaat sepetinin halatının kopması sonucu 15. kattan düştü…

Ali Sami Yen Stadı alanındaki inşaatta bir işçi öldü

Dershane parası biriktirmek için Van'dan geldiği öğrenilen 19 yaşındaki bir işçi Mecidiyeköy'de Ali Sami Yen Stadı yerine yapılan rezidans projesi inşaatında hayatını kaybetti.

Gencin cenazesi ilk yardım sepetine konularak düştüğü yerden çıkartılırken, işçi arkadaşları ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Milliyet'te yer alan habere göre olay, Ali Sami Yen Stadı yerine yapılan dev rezidans projesi inşaatında yaşandı.

Dershane parası biriktirmek için memleketi Van'dan geldiği öğrenilen 19 yaşındaki Erdoğan Polat, iddiaya göre inşaat sepetinin halatının kopması sonucu 15'inci kattan düşerek hayatını kaybetti.

Olay yerine çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekibi sevk edildi. Ekipler, kopan halatta, inşaat sepetinde ve ceset üzerinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler ardından Erdoğan Polat'ın cenazesi, yine bir inşaat sepetine konularak düştüğü yerden çıkartıldı.

Polat'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, yakınları ve işçi arkadaşları ise gözyaşlarına boğuldu.

‘YEĞENİM DÜŞMEDİ, HALAT KOPTU’

Erdoğan Polat'ın dayısı Kerem Yıldırım Çakar, kazanın ihmal sonucu meydana geldiğini açıklayarak, 'Daha 19 yaşındaydı. Liseyi bitirmişti. Buraya dershane parası biriktirmeye gelmişti. Bu olayda büyük bir ihmal var. Hiçbir güvenlik tedbiri alınmamış. Olay oradaki sepetin halatının kopması ile meydana geliyor. Yani benim yeğenim düşmüyor, halatın kopması sonucu düşüyor' diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 13:47
YORUM EKLE