Büyük Britanya'nın kraliyet ailesinin kadın ve erkek üyelerinin giysilerini tekrar tekrar giydiği biliniyor.

En göz önündeki üyelerden biri olan Prens William, aynı ayakkabıyı ve aynı pantolonu defalarca giyerken görüntülendi. Kardeşi Harry de!

Hatta bir ara Harry'nin eski ayakkabıları, bir dönem de takım elbisesinin altına giydiği ayakkabının tabanındaki delik sosyal medyada da basında da gündem olmuştu.

Bunun yanı sıra ailenin kadın üyelerinin, özellikle Kate Middleton'ın onlarca yıllık kıyafetlerini ya da ayakkabılarını defalarca kullandığı biliniyor. Hele Kate'in "efsane" diye nitelendirilen bir çift çizmesi var ki üniversite yıllarından beri giyiyor.

63e4f6da4e3fe118a05af0bd

AYAKKABILARINI ÇIKARINCA HERKES ŞAŞIRDI

Geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir ziyarette sergilediği görüntüye bakılırsa ülkenin yeni kralı Charles'ın da iki oğlundan ve gelininden farkı yok. Kral 3. Charles, bir süre önce karısı Konsort Kraliçe Camilla ile birlikte Brick Lane'i ziyaret etti. O sırada da bölgede bulunan tarihi camiye girdi çift. Elbette camiye girerken Camilla başını örttü. Her ikisi de içeriye girerken ayakkabılarını çıkardı. İşte o anlarda da Charles ile ilgili çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı. Kral'ın çoraplarından biri yırtıktı! Tabii ki bu görüntü objektiflerden kaçmadı.

Almanya oturma izni olmayan göçmenleri 'hızla' sınır dışı etmeye hazırlanıyor Almanya oturma izni olmayan göçmenleri 'hızla' sınır dışı etmeye hazırlanıyor

ÇORAPLARIN SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ

Kral Charles'ın yırtık çorapları İngiliz basınına da konu oldu. Bu konuda birçok kişi "Tıpkı bizim gibi" yorumunu yaptı. Charles'ın kıyafetlerini, yıllar boyunca tekrar tekrar giydiği çok iyi biliniyor. Ama bu yırtık çoraplar onun tutumlu kişiliğinin yanı sıra artık çoraplarının son kullanma tarihini çoktan doldurduğu yorumlarına da neden oldu.

O PALTOYU YILLARDIR GİYİYOR

Bu yırtık çoraplar Kral Charles'ın eşyalarını, kıyafetlerini defalarca kullanmasına tek örnek değil. Bu yılın ilk ayında gittiği bir ziyarette üzerindeki palto da dikkatli gözlerden kaçmamıştı. Üstelik o paltoyu tanımak için belli bir yaşın üzerinde olmak da gerekiyordu. Çünkü Charles, tam 40 yıllık paltosunu giyiyordu o gün.

63e4f9434e3fe118a05af0e7

80'Lİ YILLARDAN 2000'LERE

Kral Charles, ocak ayında eşi Camilla ile birlikte Sandringham'daydı. İşte o gün üzerinde onu çok eskiden beri bilenlere tanıdık gelen bir palto vardı. Sonra hemen arşivler tarandı ve o paltoyu Charles'ın 1988 yılında annesi, babası, o zaman evli olduğu Prenses Diana ve iki oğlu William ve Harry'yle gittiği bir ziyarette yine Sandringham'da giydiği fotoğraflar ortaya çıktı. Tabii hemen sözün burasında Charles'ın paltosunun son derece kaliteli bir ürün olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Kaynak: Hürriyet