Burak Deniz, Nilperi Şahinkaya ile olan 'tartışması'nın ardından bir açıklama yayınladı.

Adana'da gittiği bir otelde Nilperi Şahinkaya ve sevgilisi Emre Yusufi'ye küfür ederek kavga çıkardığı ileri sürülen oyuncu Burak Deniz, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Deniz açıklamasında, "Şakalaşmak isterken dozajını kaçırdım" ifadesini kullandı.

'UMARIM BU KIRGINLIKLAR EN KISA ZAMANDA SON BULUR'

Deniz'in Instagram hesabından yaptığı açıklamada yer alan ifadeler şöyle:

"Adana Film Festivali nedeniyle bulunduğumuz otelde Nilperi Şahinkaya, erkek arkadaşı Emre Yusufi ve arkadaşı Deniz Akıncı ile yaşamış olduğum ve istemediğim şekilde arkadaşlarımı kırmamla sonuçlanan hadise nedeniyle tekrardan çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Şakalaşmak isterken dozajının kaçabileceğini düşünmediğim, oldukça tatsız geçen bir gecenin sabahında kendilerinden hemen ve bizzat özür dilemek için gerek menajerim aracılığıyla gerekse de kendim doğrudan iletişime geçmeye çalıştım ancak başarılı olamadım.

Kamuoyu nezdinde yaşanan bu talihsiz olaydan ve topluma örnek teşkil etmeyen bu davranışımdan ötürü Nilperi Şahinkaya ve arkadaşlarından ayrıca o gece olaya tanık olan herkesten teker teker özür diliyor, kamuoyuna böyle bir konuyla meşgul ettiğim için de ne kadar üzgün olduğumu tekrar belirtmek istiyorum. Umarım bu kırgınlıklar en kısa zamanda son bulur."

burak-deniz-0aDo

Olayın ardından Burak Deniz'in menajerlik şirketi de bir açıklama yayınlamıştı. Yayınlanan açıklamada, "Bugün Burak Deniz hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak bir yanlış anlaşılma sonucu yemekli bir ortamda iki taraf arasında yaşanan tartışmadan Burak Deniz'in kendi adına üzgün olduğunu belirtmek isteriz. Ancak haberde ismi geçen oyuncu Nilperi Şahinkaya'ya herhangi bir küfür veya hakaret içerikli söz sarf edildiğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığının önemle altını çizer, yaşanılan tartışmanın başka hiçbir yere çekilmemesini rica ederiz" ifadelerine yer verilmişti.

NE OLMUŞTU?

'Şahmaran' dizisinin çekimleri için Adana'da bulunan Burak Deniz'in, gittiği bir otelde Nilperi Şahinkaya'ya küfür ettiği ve kavga çıkardığı öne sürüldü. Şahinkaya, olayla ilgili, "Hukuki süreç başlayacağı için avukatlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili hiçbir konuşma yapmayacağım" dedi.

Nilperi Şahinkaya'nın avukatı Nail Gönenli ise, Burak Deniz tarafından Şahinkaya ve arkadaşlarına yönelik sinkaflı küfürleri, hakaret eylemleri ve fiziksel saldırısı sebebiyle her türlü somut delillerle tüm yasal haklarını kullanarak sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.