Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli, çevre illerden de hissedilen 7.4 büyüklüğündeki depremle ilgili BOTAŞ'tan açıklama geldi.

BOTAŞ, Hatay ve Kahramanmaraş İl merkezi de dahil olmak üzere deprem bölgelerine doğal gaz akışının tedbir amaçlı durdurulduğunu bildirdi.

Kurumun açıklamasında, "Ham petrol boru hatlarımızda yapılan kontroller sonucu herhangi bir hasar tespit edilmemiştir" ifadelerine de yer verildi.

BOTAŞ açıklamasında şunlar belirtildi:

"06.02.2023 tarihinde saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş İli Pazarcık İlçesi olarak açıklanan ve çevre illerde de hissedilen deprem meydana gelmiş olup BOTAŞ tarafından tüm ekipler hemen teyakkuza geçirilmiş, gerekli güvenlik tedbirleri alınarak hasar tespit çalışmalarına başlanmıştır.

Hatay İl merkezi ile Kırıkhan İlçesi, Kahramanmaraş İl merkezi ile Pazarcık ve Narlı İlçelerine tedbir amaçlı doğal gaz akışı durdurulmuştur. BOTAŞ teknik ekipleri sahada gerekli kontrol ve müdahaleleri yapmaktadır.

Bölgedeki Doğal Gaz Dağıtım Şirketleri ile koordineli olarak vatandaşlarımıza güvenli gaz akışı sağlanması amacıyla gerekli çalışmalar yürütülmektedir.

Şair Ahmet Telli’nin yargılandığı dava ertelendi Şair Ahmet Telli’nin yargılandığı dava ertelendi

Ham petrol boru hatlarımızda yapılan kontroller sonucu herhangi bir hasar tespit edilmemiştir."