Sema Ö. yaşadığı bu durum nedeniyle “Bu adamın tutuklanması için illa ölmem mi gerekiyor” diye sordu

Antep’te yaklaşık iki yıl önce anlaşmalı boşandığı eşinden ölüm tehdidi alan 38 yaşındaki Sema Ö.  kendisi ile iki çocuğunun hayatının tehlikede olduğunu ve yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

Antep’te 10 yıllık eşi K. O. ile geçtiğimiz Nisan ayında boşanan 2 çocuk annesi Sema Ö. (38), boşandıktan sonra eşinin tehditlerine maruz kaldığını anlattı.

K.O’dan aldığı ölüm tehditlerinden dolayı gizli saklı bir yaşam sürdürmek zorunda kaldığını belirten Sema Ö. resmi makamlara yaptığı başvuruların ise işleme alınmadığını söyledi. 

Sema Ö. yaşadığı bu durum nedeniyle “Bu adamın tutuklanması için illa ölmem mi gerekiyor” diye sordu.

‘MERMİYLE MESAJ VERDİ, KEZZAPLA TEHDİT ETTİ ’ 

Gözden kaçırmayın

İbrahim Haskoloğlu'ndan Cüneyt Özdemir'e: Senin seviyen Rasim Ozan, Hadi Özışık İbrahim Haskoloğlu'ndan Cüneyt Özdemir'e: Senin seviyen Rasim Ozan, Hadi Özışık

10 yıllık evlilik hayatlarının son 5 yılının sorunlarla geçtiğini paylaşan Sema Ö. psikolojik baskı ve fiziksel şiddet görmeye başlaması üzerine anlaşmalı olarak boşandıklarını söyledi. 

Boşanma öncesi ve sonrasında birçok defa eşinin tehditlerine maruz kaldığını kaydeden Sema Ö. yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Sürekli tehdit telefonları edip, tehdit mesajları atıyor. Bir keresinde okula giden kızımı okuldan zorla çıkarmıştı. Kızımı almaya polisle birlikte gidebilmiştim. Son 5 yıl yaşadığım sorunlar son 5 ay içerisinde çok ciddi derecede arttı. Bu zaman zarfında sürekli emniyetten, savcıdan destek istedim. En son küçük kızımı almaya geldiğinde kızımı alma günü olmamasına rağmen verdim. Çocuğumu geri getirdiğinde çocuğumun cebinden 2 tane mermi çıktı. Mermiyle bana mesaj verdi. Sürekli beni öldürmekle tehdit ediyor. Yüzüme kezzap döküp, ayaklarımı, diz kapaklarımı parçalayıp beni felçli bir yaşama mahkum edeceğini söylüyor. Bu tehditlere artık dayanamıyorum.”

‘BAŞVURULARDAN SONUÇ ALAMADIM’

K. O. en son kızını almaya geleceği 27 Aralık günü evde olacağını düşünerek plan yaptığını aktaran Sema Ö. “O beni evde zannediyordu. Ancak kendisinden habersiz bir işte çalışıyordum. Beni evde zannederek bir plan yapmıştı. Çocuğumu almaya geldiğinde abime denk gelip, ayaklarına silahla sıkıp kaçmış. O gün evde olsaydım muhtemelen silahla bana da sıkacaktı. O günden beridir ona hala ulaşılamıyor. Birçok kez polisler işyeri adresine ulaşmaya çalıştılar. Polisler ön kapıdan girerken, kendisinin arka kapıdan çıktığını bana beyan etmişti. Ben de bunu emniyete aktarmıştım. Birçok kez savcılığa suç duyurusunda da bulundum ama hiçbir sonuç alamadım” dedi. 

 ‘SAVCILAR BENİ DİNLEMEDİLER’

Çocuklarının, kendisinin ve ailesinin can güvenliğinin olmadığını sözlerine ekleyen Sema Ö. “Ölmek zorunda mıyım?” diye sordu. 

Artık sesinin duyulup kendisine yardım eli uzatılmasını isteyen Sema Ö.  “Karakola şikayet için gittiğimde tehditlerle ilgili ses kaydı veya fotoğraf ne varsa veriyorum. O kayıtları teslim alıp, imzamı aldıktan sonra beni geri gönderiyorlar. Yani hiçbir şey yapılmıyor. Adliye’ye savcılarla görüşmeye gittim. 6 tane savcıyla görüştüm. 6’sı da beni ‘alanım değil’ deyip, yanından yolladı. Benimle ilgilenmedikleri gibi hiçbir işlem de yapmadılar. Çocuklarım ve kendim için yalvardım ama kulak arkası ettiler. Lütfen yetkililer sesimi duysun” diyerek yardım istedi.

Kaynak: Güney 24