Ticaret Bakanlığı Gürbulak Bölge Müdürü Osman Erdoğan, vergi mükelleflerinin katıldığı toplantıda bir gümrük muhafaza memuruna tokat attı, kadın memurlar için cinsiyetçi sözler kullandı.

CHP Genel Başkan Danışmanı ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Ticaret Bakanlığı Gürbulak Bölge Müdürü Osman Erdoğan'ın bir gümrük muhafaza memuruna tokat attığı videoyu paylaştı. 

Polat, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'u da etiketlediği paylaşımında "Bu ne rezalet Mehmet Muş!? Bir muhafaza memurunu mükellefin önünde nasıl tokat atıp küfredebilir bir müdür? Mesleğin ağırlığını özümsemiş onurlu insanlar yapmalı bu işi" ifadelerini kullandı. 

Videoda bir toplantıda konuşan Osman Erdoğan, ayakta duran iki memuru göstererek "İhtar aldığı gün sözleşmesi feshedilir. Ama bu adam öyle değil, bak sakallı gelmiş" dedikten sonra bir memura tokat atıyor. Erdoğan, tokatın ardından "Eşek sıpası" diyerek hakaret ediyor. 

Gümrük Çalışanları Sendikası da görüntülere tepki gösterdi.

Sendikanın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Sayın Bölge Müdürü Gördüğümüz bu video çok onur kırıcı. GÜM-SEN Gümrük çalışanları sendikası olarak bu konuyu asla görmezden gelmeyeceğiz bilginiz olsun. Burası muz cumhuriyeti değil. O tokat attığınız pırıl pırıl bu ülkenin üniversite mezunu gencidir" denildi.

Kılıçdaroğlu'ndan deprem paylaşımı: Gelsinler tutuklasınlar Kılıçdaroğlu'ndan deprem paylaşımı: Gelsinler tutuklasınlar

Mahir Polat'ın paylaştığı başka bir videoda, Osman Erdoğan, "Bakın o kızlarımız burayı seçti. Lütfen bağış verin, en güzel kızlarımız. Boy, fizik maşallah Allah bağışlasın" diyor.

Polat, "Sizi o kızlar karşılayacak diyerek o kadın memurları kürsüye çıkarmak... Kepazelik! Namussuzluk! Terbiyesizlik!" diyerek tepki gösterdi.